RODO - informacje ogólne

Ogólna klauzula informacyjna
Rzymskokatolickiej Parafii św. Marcina w Strzeleczkach
w zakresie ochrony danych osobowych

Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Parafii Rzymskokatolickiej na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych.

• Administratorem danych osobowych jest:
    ks. Jan Buhl
    Rzymskokatolicka Parafia św. Marcina
    47-364 Strzeleczki
    e-mail: jbuhl@opole.opoka.org.pl
  • Dane podajecie Państwo dobrowolnie.
  • Państwa dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany oraz tradycyjny.
  • Mają Państwo prawo dostępuj do treści swoich danych, prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem w zakresie danych dot. udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).
  • Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.
  • Inspektorem Ochrony Danych w diecezji opolskiej jest:
    ks. Wojciech Lippa
    e-mail: iod@diecezja.opole.pl
  • Mają Państwo prawo do wniesienia skargi Kościelnego Inspektora Danych,
    ks. Dr hab. Piotr Kroczek
    Skwer Kardynała Stefana  Wyszyńskiego 6,
    01-015 Warszawa,
    e-mail: kiod@episkopat.pl

Wydawanie dokumentów kancelaryjnych

Konferencja Episkopatu Polski wydała dnia 13 marca 2018 r Dekret
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych, który nawiązuje do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) dotyczący tego tematu. Dlatego informujemy, ze przy wydawaniu świadectw chrztu lub innych świadectw i zaświadczeń np. zaświadczeń dla chrzestnych, obowiązuje następująca zasada:

• Dokumenty mogą zostać wydane wyłącznie osobom, których akt dotyczy jeżeli są pełnoletnie oraz w przypadku aktu osób małoletnich, ich rodzicom lub opiekunom prawnym,

• Inne osoby mogą je otrzymać wyłącznie na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez osoby, których akt lub zaświadczenie dotyczy.

• Świadectwo chrztu może zostać przesłane do parafii miejsca zamieszkania wnioskodawcy i tam zostać odebrane, po zweryfikowaniu tożsamości i uprawnień osoby odbierającej (np. pełnomocnictwa),

• Świadectwa i kopie aktów chrztu i małżeństwa osób zmarłych oraz kopie aktu zgonu mogą także być wydane krewnym, spadkobiercom lub innym osobom, które wykażą interes prawny.